Najnowsze
Please reload

Wyszukiwanie
Please reload

IT Advisor oferuje nowoczesne, zaawansowane technologicznie i kompleksowe rozwiązania informatyczne dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Zdobyte doświadczenia, profesjonalizm i kreatywność naszego zespołu, jak również merytoryczna współpraca z Comarch, pozwoliły nam zająć stabilną i wiarygodną pozycję na rynku.

Informacje ze świata ERP

 

Archwium

 

Dlaczego iBard24 jest lepszy od Google Drive, OneDrive i Dropbox?

11/03/2014

Zapewnienie bezpieczeństwa danych jest podstawowym zadaniem w każdym przedsiębiorstwie, ponieważ decyduje o stabilności jego działania. Prawidłowy backup danych powinien odbywać się w sposóbautomatyczny, według określonego harmonogramu, bez ingerencji człowieka oraz powinien gwarantować zachowanie kopii zapasowej pomimo lokalnej utraty plików.

 

Są to główne zasady prawidłowego wykonywania backupu, które jednocześnie wyróżniają iBard24 na tle najpopularniejszych zagranicznych usług do przechowywania plików w chmurze, jak OneDrive, Google Drive, czy Dropbox.

 

Wzorcowy backupu danych powinien być wykonywany zgodnie z zasadą „ustaw i zapomnij”. Użytkownik może utworzyć w usłudze wiele zadań backupu o odmiennych parametrach dla różnych plików i folderów, a system zgodnie z utworzonym harmonogramem wykona backup bez ingerencji człowieka. Jednocześnie, usunięcie źródła backupu nie może powodować usunięcia kopii zapasowej z chmury. Założeniem prawidłowego backupu jest również wersjonowania plików, czyli możliwości automatycznego zachowywania na serwerze wcześniejszych wersji backupowanych danych.

 

Większość narzędzi do przechowywania danych w chmurze bazuje na dostępie do usługi przez przeglądarkę internetową i nie umożliwia automatycznego wykonywania backupu według zdefiniowanego harmonogramu. Wprawdzie wiele usług posiada foldery dwustronnie synchronizowane, które umożliwiają automatyczną synchronizację danych pomiędzy urządzeniem użytkownika, a chmurą, jednak nie zapewnia to bezpieczeństwa na takim samym poziomie jak automatyczny backup. Usunięcie pliku z folderu synchronizowanego powoduje bowiem jego automatyczne usunięcie z chmury, co kłóci się z główną zasadą backupu.

Please reload

IT Advisor Sp. z o.o.

 

św. Wincentego 7
61-003 Poznań

 

tel. +48 61 623 34 10

 

Dołącz do nas:

 

  • Facebook Classic
  • Ikona aplikacji Google +

© 2014 by IT Advisor Sp. z o.o.